BASIN BÜLTENİ

Artin Demirci 28. kişisel sergisiyle Harmony Sanat Galerisi’nde.

1960 Samandağ doğumlu sanatçı 1980-86 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Neşet Günal-Neş’e Erdok atölyelerinde eğitim gördü. 1987 yılında Samfa Sanat Galerisi’nde –İstanbul- ilk kişisel sergisini açtı. Başlangıcından bugüne çalışmalarında doğa ve resmin ustalarının izini sürdü. Berlin, Paris, Frankfurt, Londra Müzelerini bu amaçla aşındırdı. Atölyesinde sevdiği objelerin resimlerini yaptı. Deniz resimleri, okul yıllarında Fındıklı-Kuzguncuk hattındaki deniz yolculuklarının sonucudur. Edebiyat sevgisi, o çevrede yazar arkadaşları ve karşılaştıklarının portrelerini çalışmasına neden oldu. Antakya- İstanbul güzergahı, sanatçının çocukluğundan başlayarak süren yolculuklarının güzergahıdır. Yaşadığı coğrafyadan manzaraların ortaya çıkması bu nedenledir. Ressam tanıklıklarına ve anılarına bağlıdır.

Bu son sergisinde ağırlıklı tema olarak ağaçlar göze çarpar. “Bir şeyin neden ağaç olduğunu arayan bir ressamın ağaçları… Hüzünlü yorgun ağaçlar. Dik duranlar, çocuk ağaçlar, rüzgar dinleyenler, rüzgara yön verenler. Suskun ağaçlar…” diyor Hakan Savlı, Artin Demirci’nin resimlerine bakarak.

Artin Demirci Resim Sergisi 24 Mayıs-15 Haziran 2008 tarihleri arasında Kuzguncuk’ta Harmony Sanat Galerisi’nde izlenebilir.


Basın Bülteni Word Dosyası     Txt Dosyası